Napięcia mięśniowe to częste dolegliwości, które mogą powodować bóle głowy, pleców, drętwienie dłoni czy stóp. Często samodzielnie wykonywane ćwiczenia nie przynoszą rezultatów, dlatego wtedy warto skorzystać ze specjalistycznego zabiegu.
Masaż tkanek głębokich daje szerokie możliwości zastosowania, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.
Masaż tkanek głębokich (ang. deep tissue massage) inaczej głęboki masaż łącznotkankowy lub masaż głęboki – jest to forma terapii tkanek miękkich, prowadzącej do uwolnienia (rozluźnienia) utrzymujących się nieprawidłowych napięć w ciele człowieka, , poprawienie motoryki, a także utrzymanie poprawnej postawy ciała.
Masażysta wykonujący masaż tkanek głębokich z każdym ruchem dąży się do tego, by oddziaływać na strukturę. Masaż wykonuje się za pomocą otwartych dłoni, opuszków palców, kostek, pięści, łokci, a także przedramion. W zabiegu tym najważniejsza jest przede wszystkim precyzja, by odpowiednio zlikwidować nieprawidłowe napięcia. Każdy ruch wykonywany jest bardzo powoli i z odpowiednio dobraną siłą nacisku. Efekt działania masażu głębokiego jest szybszy niż masażu klasycznego czy masażu relaksyjnego.
Masaż tkanek głębokich zmniejsza ból związany ze spięciem mięśni, poprawia postawę, wpływa na szybszą regenerację tkanek, a także na gibkość ciała.
Technika masażu tkanek głębokich jest dobierana indywidualnie do każdego pacjenta. Gdy pacjent trafia do gabinetu, pierwszym krokiem, który jest wykonywany to precyzyjne określenie obszaru, na którym należy się najbardziej skupić.
Do masażu tkanek głębokich zalicza się technikę:
Zarówno technika, jak i siła nacisku dobierane są indywidualnie do napięcia tkanek u pacjenta.
Od pacjenta nie wymaga się specjalnego przygotowania, jednak warto zastosować się do kilku rad, które z pewnością ułatwią wykonywanie masażu. Przede wszystkim w dzień zabiegu należy ograniczyć spożywanie ciężkich posiłków, a 2 godziny przed masażem zjeść coś lekko strawnego, by nie odczuwać głodu.
Dodatkowo warto założyć luźne ubrania, by zapewnić sobie komfort podczas masażu tkanek głębokich.
Masaż mięśni głębokich powinien być przede wszystkim uzupełnieniem innych form terapii, których celem jest powrót pacjenta do pełnej sprawności.
Wskazaniami do masażu tkanek głębokich są m.in.:
Mimo że terapia mięśniowo – powięziowa przynosi wiele korzyści, to nie każdy może z niej skorzystać. Do przeciwskazań wykonywania tego zabiegu należą przede wszystkim:
Przed wykonaniem zabiegu pacjent musi odbyć konsultacje, podczas których przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, dzięki któremu oceniam, czy pacjent może skorzystać z masażu tkanek głębokich. Prowadząc profesjonalny Gabinet Masażu dbam o to, by każdy pacjent czuł się komfortowo podczas zabiegu. Posiadam długoletnie doświadczenie, które pozwala mi dobierać techniki masażu dostosowane do potrzeb każdego pacjenta.
60 min
Po wysłaniu wiadomości skontaktujemy się w celu ustalenia szczegółowy płatności i wysyłki.